25. smotra tamburaških sastava i orkestara Sisačko - moslavačke županije

Budaševo, 13. listopad 2019.

U nedjelju, 13. listopada u društvenom domu u Budaševu održana je 25. smotra tamburaških sastava i orkestara Sisačko – moslavačke županije. Domaćin i organizator smotre je po 25 – ti puta KUD „Posavina“ iz Budaševa u u suradnji sa Zajednicom kulturno umjetničkih udruga Sisačko – moslavačke županije i Hrvatskim saborom kulture.

FB IMG 1571137686264

Smotru je otvorio zamjenik župana Sisačko – moslavačke županije, Ivan Celjak pohvalivši domaćine na ustrajnom radu u organizaciji smotre. Osvrnuo se i na uspjeh prošlogodišnjih pobjednika Županijske smotre tamburaških sastava i orkestara Sisačko – moslavačke županije. Upravo su oni bili pobjednici Susreta hrvatskih tamburaških sastava i orkestara.

received 755855141532910

Na ovogodišnjoj smotri u Budaševu sudjelovali su KUD „Repušnica“ iz Repušnice, Društvo za očuvanje i promicanje kulturne tradicijske baštine „Etno Siscia“ iz Siska, KUD „Moslavec“ Voloder, KUD „Seljačka sloga“ Greda Sunjska, KUD „Šartovac“ iz Šartovca, KUD „Ivančice“ iz Kutine, Tamburaški orkestar „Janko Stjepušin“ Martinska Ves, KUD „Seljačka sloga“ iz Kutine te domaćini iz KUD – a „Posavina „ Budaševo koji su nastupili prvi u revijalnom dijelu programa.

budasevo

Izvor: siscia.hr

Prenosimo mail selektora u potpunosti:

Poštovani,

Nakon preslušanih orkestara i sastava na 25. smotri tamburaških sastava i orkestara Sisačko- moslavačke županije, za sudjelovanje na Državnom susretu predlažem sljedeće:

Kategorija Folklorni orkestri

Društvo za očuvanje i promicanje kulturne tradicijske baštine Etno Siscia

Kategorija Folklorni sastavi

Tamburaški sastav KUD-a "Repušnica"

Selektor Igor Kudeljnjak

Tamburaški sastav KUD-a "Repušnica" izveo je

1. Harem kolo -  obrada Zvonko Bogdan, Siniša Pastula

2. Žena - muža - obrada Siniša Pastula

Copyright © 2019 by KUD "Repušnica". All Right Reserve.